Firma - Usługi Transportowe Samochodami Ciężarowymi

Usługi Transportowe Samochodami Ciężarowymi
Marian Jasiak
Przejdź do treści

Menu główne:

Firma

    Za dzień powstania firmy Usługi Transportowe Samochodami Ciężarowymi Marian Jasiak należy uznać datę 17 sierpnia 1992r. Wówczas to po raz pierwszy zgodnie z wpisem do ewidencji w Wydziale Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Miasta i Gminy w Goleniowie zostały wykonane pierwsze usługi transportowe.
    Firma powstała na bazie zajezdni samochodowej Przedsiębiorstwa Sprzętowo – Transportowego Budownictwa Rolniczego (PSTBR) w Szczecinie.

    Cała działalność opierała się na wydzierżawionej zajezdni samochodowej, składającej się z budynku administracyjno – warsztatowego, stacji paliw oraz placu manewrowego i dróg wewnętrznych.
    Firma wykonuje swoje usługi przede wszystkim dla branży budowlanej, współpracując z firmami budowlanymi zarówno tymi dużymi o ustalonej pozycji na rynku jak również z nowymi firmami o niewielkim potencjale, które dopiero walczą o swoje miejsce na arenie. Nie można również pominąć prywatnych inwestorów - osoby fizyczne, które inwestują w budowę własnych domów. Obszar działalności firmy obejmuje głównie województwo zachodniopomorskie.
    Na specyfikę działalności firmy duży wpływ ma bardzo blisko (10 km od Goleniowa) położona kopalnia surowców mineralnych, prowadzona przez firmę "Euroinsbud" Sp. z o.o. Zakład Produkcji Kruszyw w Mostach (obecnie Len Kruszywa). Są to jednocześnie położone najbliżej Szczecina kopalnie surowców mineralnych.
    Firma posiada własne zaplecze techniczne (warsztat naprawy samochodów ciężarowych) oraz ogólnie dostępną stację paliw czynną całą dobę.

   W roku 2008 stację paliw dostosowano do nowych wymogów technicznych, które muszą spełniać tego typu obiekty.
Dokonano wymiany starych zbiorników podziemnych z jednopłaszczowych na wymagane przepisami dwupłaszczowe, zamontowano czujniki przecieków podziemnych oraz zainstalowano sygnalizację alarmową nieszczelności zbiorników. Wymieniono również dystrybutory paliwa na bardziej nowoczesne   (z obustronnym dostępem dla obsługi  i z odsysaniem oparów paliwa). Zmodernizowano wiatę nad budynkiem stacji i dystrybutorami, aby zapewnić przejazd pojazdom ciężarowym o znacznej wysokości i długości.


tel/fax. +48 91 418 20 19
kom. 602 70 80 11
e-mail: jasiakmarian@interia.pl


USŁUGI TRANSPORTOWE SAMOCHODAMI CIĘŻAROWYMI
ul. I BRYGADY LEGIONÓW 9
72-100 GOLENIÓW

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego